Let sko - Fuld af liv
Her er skoen, som vil bære dig langt på alverdens vandrestier.
Exostride W fra ECCO er en vandtæt og åndbar damesko med et sporty design.
Overdelen rummer den vandtætte og åndbare Gore-Tex-membran, som vil sørge for at holde dine tæer tørre på våde efterårsdage. Dermed skal du ikke lade dig begrænse, men hellere end gerne springe ud på nye eventyr.
Skoen er lige velegnet til brug på såvel naturstier som i bylivet. Med det flotte design og den kunstneriske farve, skaber den glæde og begejstring i hverdagen. Den kan kombineres med både outdoorbukser og et par klassiske jeans uden at gå på kompromis med støtten til dine fødder.
Skoens mellemsål er blød, fleksibel og stødabsorberende, og den slidstærke gummi-ydersål er skabt til at give et godt greb i underlaget.
Du får en udtagelig indlægssål og et tekstilfor, der sidder godt og fleksibelt om foden. Desuden har skoen fået en smart og praktisk snøreluk funktion, så du hurtigt og bekvemmeligt kan komme i og ud af skoen.
Specifikationer
- Vandtæt og åndbar
- Overdel i kunstmaterialer
- Gore-Tex-membran
- Tekstil-for
- Udtagelig indlægssål
- Fleksibel og stødabsorberende mellemsål
- Slidstærk ydersål i gummi
- Lukning: hurtigsnøring